Czego hostessie robić nie wolno? - ForexArmy.pl

Czego hostessie robić nie wolno?

Za równo przed hostessami jak i przed agencją hostess stoi trudne zadanie. Każda z nich zmuszona jest do najczęściej, pierwszego a tym samym także najważniejszego kontaktu z klientem. To agencja hostess musi wybrać takie osoby, które podołają zdaniom.
Częstym kłopotem pojawiającym się pod czas różnego rodzaju zleceń jest brak ustaleń dotyczących zakończenia. Wiele hostess zapomina informować koordynatora o powrocie do domu. Wiele z nich znika przed czasem, co jest dopuszczalne jedynie po przygotowaniu zastępstwa. Za takie zachowanie, agencje hostess mogą nie otrzymać wynagrodzenia, podobnie jak same hostessy.
Każde zadanie jest inne. Nawet gdy uczestniczymy w kilku przyjęciach tego samego rodzaju, to i tak na każdym z nich możemy mieć nieco inne zadania. Mimo iż teoretycznie, zadaniem hostessy na każdym przyjęciu lub evencie jest witanie gości, konieczne jest wcześniejsze uzgodnienie w jaki sposób powinno ono przebiegać. Mowa tutaj o słowach które mają zostać wypowiedziane, a także treści informacji, która ma zostać przekazana każdemu gościowi.
Pierwszą zasadą hostessy, i to tą najważniejszą jest nie używanie w żadnym wypadku słowa „nie wiem”, „nie mam pojęcia”. Słowa tego rodzaju są niedopuszczalne. Zadaniem hostessy jest takie przedstawienie sytuacji, aby klient czy gość był przekonany że wie ona wszystko. Nawet jeżeli hostessa faktycznie nie ma pojęcia na dany temat, powinna poprosić o chwilkę cierpliwości i zdobyć potrzebną dla gościa informację. Dzięki temu, hostessa może udzielić odpowiedzi nie psując swojej reputacji a także nie udzielając fałszywej odpowiedzi.

Powiązane: