Jaka jest rola hostessy? - ForexArmy.pl

Jaka jest rola hostessy?

Za pewne będąc na jakimkolwiek targu lub też evencie, spotkaliśmy wiele młodych dziewcząt promujących produkty, samochody i firmy. To właśnie są hostessy. Część z nich jest zatrudnianych bezpośrednio przez daną firmę, inne natomiast zostały skierowane do danego zlecenia przez agencje hostess. Hostessą może zostać praktycznie każda, młoda, ładna, zadbana i kontaktowa dziewczyna. Wystarczy że jej portfolio zaakceptuje dobra agencja hostess.
Dokładny opis zlecenia oraz zakres czynności jakie hostessa ma wykonywać, przekazywany jest każdej hostessie przed pracą. W niektórych przypadkach przekazuje je bezpośrednio klient, częściej jednak jest to agencja.
Miejsc pracy może być całe mnóstwo. Wszystko zależy od promocji. Jedne z nich odbywają się na targach, również międzynarodowych, inne natomiast w supermarketach, na lotniskach i w centrach handlowych. Produktów do promocji może być także całe mnóstwo, od serków i jogurtów, po kosmetyki a nawet samochody. Nie zależnie jednak od faktu, zadaniem hostessy jest promocja. Każda z dziewczyn musi dobrze się prezentować. Wskazany jest miły uśmiech oraz wiedza na temat danego produktu.
Zdarzają się promocje wymagające wypełniania specjalnych formularzy lub też zakładania kont lub kart klienta. Nie da się ukryć że miła aparycja ma szczególne znaczenie. W przypadku bezpośredniego kontaktu z klientem niezbędna jest także inteligencja. Dzięki niej hostessa potrafi wybrać z każdych kłopotów i mimo braku informacji na jakiś temat, szybko obmyśli odpowiednią odpowiedź.

Powiązane: