Najpopularniejsze strategie inwestycyjne na giełdzie walutowej - ForexArmy.pl

Najpopularniejsze strategie inwestycyjne na giełdzie walutowej

Giełda walutowa uważana jest z inwestycyjnego punktu widzenia za najbardziej ryzykowny rynek na całym świecie. Istnieje jednak wiele precyzyjnych strategii, które potrafią ograniczyć niepewność i wygenerować z czasem całkiem niezły wynik. Przyjrzyjmy się im zatem za pośrednictwem artykułu i objaśnimy schemat działania.

Strategie krótkoterminowe

Tutaj oczywiście mamy do czynienia z day tradingiem oraz jego ekstremalną odmianą skalpowaniem. Chodzi o to, aby nigdy nie zatrzymywać pozycji na noc lub weekend. To grozi bowiem obsunięciami kapitału, nagłymi, a tym bardziej niepewnością, co może się stać.

Strategie średnioterminowe

Od dwóch dni to nawet całego tygodnia. Precyzyjne podążanie za trendem. Pozytywne uwzględnienie swapowania. Bardzo rzadko stosowana technika, chociaż zyskowna dla osób nie mogących zajmować się giełdą walutową na co dzień w solidnym zakresie czasowym.

Strategie długoterminowe

Głównym pojęciem jest carry trading, granie na różnicach stóp procentowych. Potrzebny do utrzymania pozycji bardzo duży kapitał. Inwestowanie na tej podstawie wiążę się z ogromnym ryzykiem, drastycznymi wahaniami. Różnica w stopach procentowych jest jednak zyskowna, a swapowanie to w końcu dodatkowy zysk.

Na zakończenie

Mnogość strategii to fakt. Rynek walutowy daje zarobić pod warunkiem, że skupisz się na jednym aspekcie analizy. Jest to zbyt duży obszar, aby się rozdrabniać.

Powiązane: