W jaki sposób odczytywać informacje ze spółek akcyjnych? - ForexArmy.pl

W jaki sposób odczytywać informacje ze spółek akcyjnych?

Każda spółka akcyjna jest zobligowana do podawania specyficznych informacji wszystkim akcjonariuszom. Bardzo często od jakości komunikacji z całym rynkiem kapitałowym zależy powodzenie tak dużego przedsięwzięcia biznesowego, a co najważniejsze pozyskanie dodatkowych środków finansowych podczas plasowania nowej emisji papierów wartościowych. Trudne zatem zadanie mają nie tylko firmy, ale sami akcjonariusze, którzy muszą dokładnie nauczyć się odczytywania pozytywnych i negatywnych sygnałów.

Jak zrobić to prawidłowo?

Konieczna staje się analiza przeszłości. Jakie informacje wychodziły ze spółki, kiedy, co spowodowały w kursie akcji. Warto prowadzić i zapisywać wszystko w dzienniku tradera. Praktycznie zawsze w wiadomościach występuje drugie dno. Jeżeli spółka podpisała nowy kontrakt w określonej cenie może to oznaczać w długiej perspektywie straty, ze względu na nieefektywną marżę. Badaj wszystko bardzo dokładnie, docieraj do fundamentu decyzji. To najlepsze zabezpieczenie przed złymi decyzjami. Zajęcie pozycji na bazie informacji zalicza się do analizy fundamentalnej.

Na zakończenie

Każda informacja ze spółki akcyjnej znaczy coś dla analityka fundamentalnego, a nie ma żadnego dla analityka technicznego. Warto, abyś określił co jest dla ciebie ważne. Z jakim formatem danych czujesz się dobrze. Warto też monitorować reakcję inwestorów na podobne informacje wypuszczane ze spółek na przestrzeni wielu minionych lat.

Powiązane: